Jak wyglądają konsultacje z psim dietetykiem?
Konsultacje z zoodietetykiem online w Lądku-Zdroju różnią się w zależności od potrzeb. Każdy przypadek jest indywidualnie przeze mnie analizowany. Podczas konsultacji zoodietetycznej przeanalizuję plan działania, który pozwoli zbudować zdrowe nawyki żywieniowe u Twojego psa.
Ile kosztuje sesja u zoodietetyka?
Koszt konsultacji to 230zł.
Jakie badania należy zrobić przed konsultacją?
- Badanie krwi, nie starsze niż 4 tygodnie. Podstawowe badania krwi - morfologia, biochemia (nerki, wątroba, trzustka), jonogram (wapń, fosfor, sód, potas, magnez, chlorki), tarczyca.
- Profil geriatryczny wychodzi cenowo najtaniej (vetlab), inne laboratoria nie orientuje się jaki profil jest najtańszy.
- Przy problemach jelitowych, nerkowych lub trzustkowych proszę wykonać dodatkowo poziom kwasu foliowego i b12. Nie jest to badanie obowiązkowe.
- Badanie moczu, nie starsze niż 4 tygodnie. Podstawowe badania - badanie moczu ze stosunkiem białka do kreatyniny (wazny przy problemach nerkowych).
- USG - w niektórych przypadkach bardzo ważny (przy problemach z przewodem pokarmowym, nerkami, trzustką, wątrobą, tarczycą), nie starsze niż 3 miesiące. Jeśli nigdy nie było wykonane - to badanie obowiązkowe. Wyklucza to badanie nowotwory oraz problemy z danym narządem.
Jak długo trwa sesja u zoodietetyka?
Długość naszej jednej sesji to około 2 godzin. Podczas trwania sesji bacznie analizujemy wyniki badań Twojego piesak, tak, żeby móc jak najlepiej zidentyfikować źródło problemu i zasugerować najlepsze rozwiązanie.
Jak długo trwa sesja u zoodietetyka?
- Przygotuj listę leków, które zwierzę dostaje lub dostawało. Również leki, które otrzymuje na stałe w gabinecie weterynaryjnym – wystarczy wziąć opis z przychodni.
- Przygotuj listę karm, które zwierzę dostaje/dostawało, z dokładką gramaturą na dzień. Lista musi zawierać nazwę firmy oraz smak. Możesz wysyłać linki lub zdjęcia. Zważ ile dokładnie zwierzę dostaje posiłku. Jeśli zwierzę je mięso proszę o informację jak wygląda przepis takiego posiłku. Na spotkaniu porównuję to czym zwierzę było karmione, co warto zmienić i na co zwrócić uwagę.
- Przygotuj listę smaczków, suplementów (np na stawy, sierść), olejów, które zwierzę dostaje dodatkowo w ciągu dnia. Proszę tutaj uwzględnić ilość podawanych produktów – w gramach/ ml.
- Oszacuj ile miesięcznie możesz przeznaczyć na wyżywienie zwięrzątka (niezbędne do ustalenia diety - każda karma czy mięso kosztuje różnie).
- Przygotuj krótki opis problemów zdrowotnych zwierzęcia. Podać informację ogólne - imię, rasa, waga oraz czy zwierzę jest kastrowane.
- W konsultacji online proszę wyślij zdjęcia zwierzęcia - z góry i z boku (pozycja a'la wystawowa) do oceny sylwetki oraz do dokumentacji.